Post Info TOPIC: Shkinat
Dardanus

Date:
Shkinat
Permalink   


Po shkon shkina me ni Bretkos nė krye te mjeku.
"Cka u ba kshtu" ?  Po vet mjeku.
"Se di valla maspari m'pat dal ni puqėrr e vogėl n'both e tash pe sheh edhe vet" Po i thot Bretkosa mjekut.Pse nuk hanė shkinat Banane ?
Se nuk mujnė me ja gjetė zingjirin pė me qel.Cka kan t'pėrbashket llovaqkat dhe shkinat
Tė dyjat mun me i laku n'midis dhe me i mush prej pėrmasitCka i thot shkina gjenekologut kur ti kallxojnė ai qė asht ajo shtatzanė:
A jeni i sigurt qė asht i jemi ?Pse kan shkiet krye ?
Pėr mos me bajtė kashtėn n'dorė.Cysh e dhezė dritėn shkina masi t'ken pas sex:
E qel derėn e kerrit.Cka asht dallimi mes shkinės dhe qenefit:
Qenefi nuk t'vjen pėrmas masi ta shfrytzojshCka ndodh nėse i mshon shkina murit me kry:
Muri bjen n'tok, se i meqmi gjith ja lshon udhėn budallės__________________
Dardanus

Date:
Permalink   

Pse nuk i hanė shkinat trangujt turshi ?
Sepse nuk mujė me e shti krytė nė tegėll.


Shkina po i kallxon nanės se vet:
Dje e nali kerrin nji Šiptar edhe m'tha qe i pasna kukat e fort, tanaj ma lypi ai far idioti, qfar pisi.
Ama hej majko e kish shum banesėn e mirė a ?


Pse nuk dinė shkinat me e shkru numrin 11 ?
Se nuk dinė cili njish me shkru pėrpara


Pse kan shkinat e vogla vaginė ?
Per me pas shipecat e vogel me qka me lujt.


Shkina e porosit nje pizza.
Ai i pizzerisė: A me pre pizzen nė 6 vende a nė 12 vende ?
Jo preje nė 6 vende se me pre nė 12 s'muj me i hanger kejta.


Qysh asht shkina perfekte ?
90 cm e gjat, pa dhom hiq edhe ka krytė e petavt, pėr me e lshu pijen aty.


Cka asht dallimi mes Shkines dhe Karrigave qė palohen.
Se nganjėher nuk mun me ja qel kamėt karrigave kurqysh.


Pse i thejn kamėt shkinat, kur te mbledhin dushk (gjethe) ?
Se rrzohen prej pemve.


Cka asht dallimi nė mes Titanikut dhe shkines ?
Pėr Titanikun exziston lista se kush ka qenė mbi tė.


Cka asht dallimi nė mes shkines dhe Ferrarit ?
Ferrarin nuk ja jep njeri shokve per me i ngrah.


Shkina e ka njė loder, njė Zebra, a e din qysh e thirr ?
Oh piklani jem.


Cka bon shkina nė mes te budallve ?
Ju shet mend.


Takohen dy peshkaqena edhe i kan dert njani ati tjetrit?
Oh kuku du me vdek, e kam hanger dje njė shkinė, e hala po m'vjen era hudhėr.


Shkinat jan si qanta, qka tė dush mun me shti ne tė.


Pse jan shkinat pleh (tė lėndume) rreth kerthizes ?
Se ka edhe shkije.


Cysh mundesh me e trullavė njė shkinė ?
Hiq se ato kan lind qashtu.


Njė shkinė edhe njė shqiptare shkojn ne kino, dhe masi ti shukin dritat i thot shkina shqiptares:
Hej qyky njeri ngat meje po masturbon ( po i mshon K***t).
Shqiptarja: Kuku qu ikmi prej ktuhit shkojm tjetėr kund.
Shkina Po s'muj mu qu se po masturbon me dorė teme.


Shqiptarja, maxhupja dhe shkina bajn llaf:
Shritarja: Njeri po mujke me dit se qka ki me lind, po u mvarke se qysh ke pas pune me burrė,
une kisha me lind djale se ne ate monent une jam kanė mantepėr.
Maxhupja: E une pra qikė se jom kan pėrfundi.
Shkina: E une pra pasna me lind nji qen, se s'jom kan as perfundi e as manteper.


Shkina ne bazen (pishinė) i thot shipecit:
Hje a pernime me ma nxjerr ti gishtin, mytna une ne uja a?


Cka don me than njė hallkė e zezė ne qaf te shkine ?
E ka shiritin e zi pėr me thith.


Shqiptarja i thot shoqes vet shkinė:
Hej pramė jam derdh tre here.
Shkina:
Une jam derdh pramė njeqind here.
Shqiptarja:
Khuuu, po qysh mujti burri jot aq shum ?
Shkina (e habit):
Ti a po mendon veq me burrin tem a ?


Burri i shkines thot:
Mu pas msu ti me la e me hekurosė, nuk na u kish dasht shėrbtorja.
Shkina:
Mu pas msu ti me ba sex nuk mu kish dasht mu me shku kaq shpesh ne te t'mit.


Cka asht shkina ne fakulltet ?
Vizitore.


Cka asht dallimi mes Prostitutes, Nimfomanes dhe shkines ?
Prostituta: "A hala se kryjte a" ?
Nimfomanja: "Cka bre, e kryjte a" ?
Shkina: "Kur ta kryjn qyky, m'duhet me e ngjyros kete tavan se u ba gati i zi".


Cka sheh njeri nese e shikon nje shkin thellė ne sy.
Fundin e kokes.


Si mundohet shkina me mbyt nji zog?
E gjun prej ballkonit.
E qysh mundohet me mbyt peshkun?
Ja shtin kryt ne ujė.


Pse po pranon NASA tash edhe shkina ne punė.
Pėr me i studiu birat e zeza.


Cka asht njė shkinė qė e din shqipen ?
Inteligjencė Artificiale.


Cka ndodhė nėse e kryqzon nje shkinė me nje gorillė ?
Asgjė, ka gjana qe edhe gorillat nuk pranojn me i ba.


Fallqorja i thot shkines:
Neser ka me vdek burri jot.
Shkina:
E di qe ka me vdek, po une po du me dit a kan me m'zanė.


A ka shum vica per shkina a ?
Jo veq nja dy-tre se tjerat jan pernime.__________________
Dardanus

Date:
Shkiet
Permalink   


Nji burrė me nji thmi po shkojnė rrugės, kur qe po kalon nji shkavell me kapuq kombėtar tė tyne,
ai thmija i habitshėm po i thot babės t'vet:
"Babi, babi kshyr qai njeri e paska vnu bothen e vet n'krye".
"Jo babit, ajo s'asht botha e tina, po asht botha e grujės t'vet, se ajo i kish bothtė e s'prehta qashtu".
Po ia spjegon ai thmis t'vet.


Nji Shka shkon te mjeku me e ba testin e Sides. Njė javė ma vone, mjeku ja tregon rezultatin:
"Ju jeni i shnosh, nuk e keni Siden".
Shkon shavelli te shpia edhe e thirrė grujėn e vet:
Sllaviēka, hej nuk isha une i smut, as ti, as thmija, as nana, as baba, as ēiēa Zhivko.


Cka asht dallimi mes Shkavit dhe nje kofes plot me mut ?
Kofja.


Ku asht dallimi mes shkijeve dhe magjupeve ?
Magjupet kan simpatizant.


Shqiptari: "A e pin qeni jot duhanin a" ?
Shkavi: "Jo, pse" ?
Shqiptari: "Se po t'kallet shpia".


Shqiptari: "Cka bani djali jot i vogeli" ?
Shkavi: "Ja ka nisė po hecė kapak".
Shqiptari: "Mirė shumė, gati paska mrri nė Beograd".


Cka asht kjo : "Kosova nė Unionin Serbi dhe Mal i Zi"
Mission Impossible.


Shkijet ulen nė tavolinė me hanger darkė.
"Majko nuk po mė hahet veza". Thot djali i tyne
"Haje vezen se s'ka tjetėr, elle ēuti, mos um shurllo"
5 minuta ma vone vet shkavi i vogel apet:
"Majko, a me ja hanger elle kaqepin a me lan"


Gjyqtari e vet deshmitarin:
"Sa afėr keni qen ju kur ka ndodh vdekja e Zhivorad Mutiviēit"
Dėshmitari:
"19 m e 76 cm dhe 7 mm"
"E ku pe din ti kaq sakt" ? E vetė gjyqtari.
Po, e kam mat menjėherė, se e disha qe ka me m'vetė naj Mut i Unmikut sikur ti qe mundohet me ma lan fajin mu.


 


 __________________
xenini

Date:
RE: Shkinat
Permalink   


Bravo b`e njeri, une po e lo punen me vica. Qeto te fundit nuk e pasna digju - shum i mirė.


Tungat.__________________
tevelizori

Date:
Permalink   

Zhivoradi i pime dru kthehet te shpija edhe drejt e shkon te frigoriferi me marre ni pivo. N'ato qaste ish kone ni plake tu hallakate diqka mbrenda edhe e kish shti kryet mrena ne frigorifer e jasht i kish mbete vetem botha e madhe. Kur ofrohet Zhivoradi po e sheh vetem bothen jasht edhe po i kcen meniher prej permasit tu menu qe osht gruja vet se edhe ajo e kish pas bothen e madhe. nejse masi ta kryen po kthehet ne dhom te dites ku e pa gruen e vet tu hanger mut. tash per me mlu mutin e vet qa kish bo po i thot grues: Zheno kad ti je doshla majka? (kishe su bo kurrgja a pe din). Gruja e quditur po i thot: O zhivorad nije doshla moja majka nego tvoja.


rrnofsh dardanus sick i ke vicat.__________________
Mi Lee = "Dardanus"

Date:
Permalink   

Faleminderes juve, te njejtat pershendetje i keni edhe ju prej meje 

__________________
Mi Lee = "Dardanus"

Date:
Permalink   

Maxhupi: Hej a bon me ta shti gishtin ne kerthizė
Shkina: Ani be, pse jo. Hej, po ajo s'asht kerthiza.
Maxhupi: Edhe ky nuk asht gishti.
 
Po i thot njani njanit ne rrugė:
"A po don me ble brekė te grave, i kemi kshtu te paketume":
5 copa me nji vend per maxhupet (e hon - e premte), 7 copa per shqiptare (e hon - e diel)
dhe 12 copa per shkina ( janar - dhjetor).


Shkina e vogel ja ka pa pecin vllavit te vet edhe po i thot nanes vet:
"Pe du edhe une nji qisi seni me pas nermjet kamve".
"Durim zemer, duro edhe do vjet e ki mej pas tanaj sa ti dush". I thot nana e vet__________________
"Dardanus"

Date:
Permalink   

Millosheviqi i telefonoj Clintonit e po i thot: "Mr. Clinton, mbramė e kam pa nje ėnderr shume te mire.
E pash te gjith Ameriken, ishte knaqsi, ne cdo shtepi ishte nga nje flamur i serbisė dhe shkruante diqka ne tė".
E pyet Clintoni: "Po qka shkruante ne ata flamuj" ? Millosheviqi: "Rrnof serbia, rroft serbia".
Po i thot Clintoni tash: "Eh mire shume qe me telefonove se edhe une e kam pa nje ėnderr te tillė, e pashe te gjith serbinė,
fusha te gjelberta, ekonomia lulezonte, dhe qyteti i Ni**** e kishte marr bukurine e vjeter qe e ka pasė,
dhe kishte gjith kah flamuj dhe parolla". Po pyet Millosheviqi: "Po cka shkruante ne ato parolla" ?
Clintoni: "M'vjen shume keq por une nuk e kuptoj gjuhėn shqipe".


Ne Prishtinė, ne mes te rruges nje shka i coft, 100 plumba e kishin rrok, kejt shoshė ish kan.
Nje polic pe kshyr dhe po thot: "Kuku nane, qisi vetvrasje kurr s'pasna pa".


Cka asht dallimi mes nje shkavi te coft dhe nje derri te coft ?
Para derrit dihen vijat qe ka frenu shoferi.


Cka asht nje shkinė ne mes te dy shqiptareve ?
Bllokim mental.


Pse s'fol shkina kur te jen tu u q* ?
Se nana e vet i ka than, mos fol kur ta kish gojen plot.


Cka thot shkina kur ta shohin nji levore te bananeve n'rrug ?
Oh kuku, qitash kam me u rrzu.


Cka asht dallimi me shkines dhe pulės ?
Pula rrin rahat permbi vezė.


Cka i thot shkines nana e vet ?
Nese deri ora 11:00 nuk je n'shtrat, hajde te shpia.


Pse perdorin shkinat karmin te gjelbert ?
Se ngjyra e kuqe don me than 'STOP'.


E pse perdorin shkinat karmin te kuq ?
'STOP' , shtine n'biren tjeter.


Qysh i don shkina vezet e mengjesit ?
T'fekondume.


Cka thot shkina mbas sexit ?
Hej a kejt ju jeni ne t'njejtin klub futbollistik a ?


Kush i merr perpara 100 euro ne tokė, a babadimri, a nje shkin e menqme, a nje shkin e trullavt ?
Askush. Babadimri dhe shkina e menqme nuk ekzistojn, e shkina e trullavt kujton qe asht nje sakėz i petavt.


Rada Traikoviq ka ba ndeshje me kerr dhe asht lėndu shume.
Pse ? Sepse nuk ju ka hap Airbagu - i ka ardh gerrdi mu hap.


Cka bon maspari shkina kur te qohet ne mengjes ?
Vishet dhe shkon te shpia.


Cka asht dallimi mes shkines dhe qenit ?
Me t'pa dikush me qen per dore nuk prish punė.


Pse nuk e rrujn shkinat p****n kurr ?
A ke pa ti najhere bari ne mes te rruges a ?


Pse nuk perdorin shkinat ombrella (qadra) ?
Se nuk i ka vet hala kerkush a je lagė a jo.


Qka kan te perbashket shkinat dhe breshkat ?
Te dyjat jan te q*me nese jan ne kokerr te shpines.


Pse jan shkinat ma te menqme se lopėt ?
Per mos me ba MUUUUUUUUHH edhe mos mu dhi kur t'ja ngjitsh per veshve prej permasit.


Ju lutem flisni ma ngadal, se une jam shka.


Pse s'shkojn shkinat kurr ne pishinė ?
Se si te lagen i hapin kamt automatikisht.


Dy shkina ne rruge, vjen hypsi i njanes dhe i bjen lule asaj, e ajo i thot tjetres:
A sonte mduhet me i hap kamt.
Pse a s'kini vaznje per me i shti lulat a ? E vet ajo tjetra.


Cka duhet me ba kur te gjujn shkavi me bombė dore ?
Duhet me ja hjek siguresen dhe me ja gju temas.


Si quhet shkina me sheqer ne krye ?
Sweet ****


E nje mizė qe fluturon ne krye te shkijeve ?
Space Invader.


Me pas kanė Tarzani dhe Gjejn shkie, qka kishke me kan Qitah (majmuni).
Ma i menqmi prej te treve.


Pse trullaven shkinat ashtu, kur ti lindin binjeq ?
Per njanin e din qe asht i burrit, a per tjetrin se din.


Cka i ka ndodh shkines qe ka dasht me ja pumpatė gumat kerrit ?
I ka pėrzhit buzėt ne auspuf.


Cka asht nji send i vogel dhe i rrezikshėm ne tru te shkines ?
Nji tumor i trunit.
E cka asht tu ba ai aty ?
Tu vdek nga uria.


Maxhupja: "E kam nje film porno ku del njani qe e ka k**in e madh shume.
Shkina: "Ohoho, e sa e ka ai te madh ?
Maxhupja: 52 cm !!!!
Shkina: Kuku, po s'po mujsha me kshyr, se televizori jem asht veq 37 cm.


Pse ndalen shkinat gjith  para kafazit kur te uluritin luani ?
Se prit qfar filmi po ja nis tash.


Shkoj shkina ne kurs te golfit, mas 12 oreve po i thot ai msuesi i golfit:
"Ti mos e kap ashtu shkopin, se gabim po e mban, po a din qka, paramendoje qe ky shkopi asht penis".
Shkina e kapi shkopin i mshoj topit dhe topi shkoj 180 metra e drejt ne bire.
"Bravo, fantazi". Po gzohet ai traineri.
"Eh tash nxirre shkopin prej gojes dhe provoje me dore".


Dul shkavi prej vetsherbimit dhe para hundve i kaloj autobusi.
Mas 50 metrave explodoj autobusi.
Dul shkovi prej vetsherbimit dhe perseri para hundve i kaloj autobusi.
Mas 50 metrave perseri explodoi autobusi.
Dul shkovi prej vetsherbimit dhe e zuni atobusin.
Mas 50 metrave explodoj vetsherbimi..... as dreqi s'po i han bre nanen ja q*fsha.


Pse asht truni i shkinave ma aktiv se i pulave ?
Per mos mu dhi ne mes te rruges.


Takohen dy shkina ne rruge, njana e ka fėmi me vete, e ajo tjetra i thot:"O sa i mire kuka ky fėmi, po qysh mujte kshtu,
kurr s'pasna pa zezak me flok te bardhe dhe me sy te kaltert" ?
"Kemi ba grupesex, e shyqyr qe s'po ja nis edhe me leh". ja kthej ajo tjetra.


 __________________
"Dardanus"

Date:
Permalink   

O shokė ju kerkoj falje se une nuk kam kurrgjo kunder shkieve, se mi ka zan dhe mi ka marr KFORi kejta.


I pershendes te gjith vizitoret. Dhe m'falni se nashta e kam tepru pak . __________________
zvicrani

Date:
Permalink   

o burra...folni qka te doni....

veq femrat shkina jan HOT!! ta thejn...

__________________
Agim Susuri

Date:
Permalink   

 
        Kto jon vica me pllavushe,jo me shkina oooo ahmak!

__________________
adriani

Date:
Permalink   

Agim Susuri wrote:


lej bre se shkinat ta thejn jan te fort  shkinat si vjn marre o dost shqiptarkes kshyr me shku mu mshef dikun mu qi a shkin ta lipin karin para krejve a edhe ekom provu vet une se shkine ekom qi bre karin vet e shtikee ne both


__________________
Anonymous

Date:
Permalink   

me fol dikush per shqiptarkat xhi kishi than zotrinje te nderuar me vjen shum keq se njeres jan ato njeres jena edhe ne ismailhakiu nga tetova

__________________
fitimi ferizaj

Date:
Permalink   

ma hanksh karin ismajl tetova , po ata sen skan lan pa na than ti po shet pordh ktu!!!!!!!!!!!!!!!

__________________
Page 1 of 1  sorted by
 
Tweet this page Post to Digg Post to Del.icio.us


Create your own FREE Forum
Report Abuse
Powered by ActiveBoard